Блог присвячений НЕЛЕГКІЙ ВЧИТЕЛЬСЬКІЙ ПРАЦІ

пʼятниця, 15 березня 2019 р.

Уряд схвалив реформу середньої освіти


Уряд схвалив реформу середньої освіти
Кабінет Міністрів України на засіданні 13 березня схвалив законопроект про реформу середньої освіти.
Відповідний проект презентувала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Які нововведення передбачає реформа:
  • Введення так званих індивідуальних освітніх траєкторій для дітей з інвалідністю або на домашньому навчанні. Для таких учнів пропонується розробляти індивідуальний навчальний план і проводити річне оцінювання для підтвердження рівня знань.
  • Впровадження вибору шкільних предметів за бажанням. Передбачається, що після реформи в школах з’являться міжкласні групи для вивчення певних дисциплін.
  • Розширення автономії для педагогів у розробці навчальних програм, систем оцінювання та підвищення кваліфікації за рахунок держави.
  • Пропонується ввести збільшені доплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами. До всього іншого передбачається, що вчителі проходитимуть педагогічну інтернатуру та курси надання першої допомоги.
  • У числі нововведень пропонується участь батьків при виборі директора школи, проте сам конкурс буде проводитися на незалежній основі.
  • В уряді пропонують впровадити тристоронню модель навчання мовою національних меншин. Наприклад, кримські татари зможуть навчатися рідною мовою до 11 (12) класу разом з ґрунтовним вивченням української мови. Закарпатські угорці в початковій школі навчатимуться рідною мовою поряд з українською. З п’ятого класу не менше ніж 20% навчального часу має викладатися українською зі збільшенням до не менше ніж 40% у 9 класі (у старших класах не менше ніж 60%). Для російськомовного населення передбачається, що не менше ніж 80% навчального часу буде викладатися українською мовою вже з п’ятого класу.

Немає коментарів:

Дописати коментар